Розробки уроків



Розробка бінарного уроку навчання грамоти

1 клас
Бесіда – узагальнення: «Як тварини дбають про своїх дітей». Римуівання.

Мета. Закріплювати вміння відрізняти
 друковані букви  від  рукописних,
 правильно поєднувати  їх  у слова
 за  допомогою  нижнього,  верх-
 нього  та  середнього  з’єднань.
 Продовжувати роботу над звуко-
 буквеним  аналізом.  Розвивати
 мовлення учнів, увагу, мислення,
          пам'ять. Виховувати любов до тварин.
  
Обладнання:звірята на хмаринках, картки
 з схематичними малюнками звірят,
 малюнок предметів між якими заховані
 букви.

                                         Хід   уроку

 І. Організація класу.
Клас ділиться на три команди.


Перша команда: «Лисички».

 Друга команда: «Зайчики».
 
Третя команда: «Білочки».

          На хмаринках у звірят ми будемо клеїти фішки, які отримуватиме команда за правильну відповідь.

ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.    Фонетична розминка.
-         Послухайте загадку, відгадайте її. Про що йдеться у ній?
Ми звичайно не хитруєм:
Нас і бачать, нас і чують –
Це зовсім не новина
Як же наші імена?
(Букви і звуки)
-         Що ми знаємо про звуки?
-         На які дів групи вони поділяються?
-         Якими голосними звуками вони позначаються?
-         Скільки голосних буків і українській мові?
-         Чим відрізняються звуки від букв?

2.    Повторення українського алфавіту.
3.    Знайди букву, обведи її.


ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
-         Сьогодні на уроці ми поговоримо про те як тварини дбають про своїх дітей. Будемо вчитися римувати слова, списувати з друкованого тексту та під диктовку.

ІV. Гімнастика пальців рук. Штриховка.
-         Знайдіть тварину яка заховалася між крапок, обведіть та заштрихуйте. Штрихуємо паличками із заокругленням  внизу.

V. Фізкультхвилинка.

VІ. Робота за темою уроку.
-         На минулому уроці ми читали і записували текст
 «Білка – мати».
-         Чи хочете більше дізнатися про білок?
Білки навесні міняють свої пухнасті сірі шубки на рижі. Зимують вони в теплих гніздах яків намостили в глибоких дуплах дерев.
-         Чи знаєте ви чим харчується білка? (Хто дасть правильну відповідь отримує фішку).
Крім горіхів шишок і грибів білка їсть ще і жучків, комашок ос і джмелів, гусениць і личинок, гризе скинуті лосями роги, може ловити мишей, ящірок, зрідка рибку.
Взимку у ведмедиці народжуються ведмежата. Спали вони під животом мами солодко прицмокуючи ссали материнське молоко аж до весни. Навесні вони з мамою виходять в ліс. В лісі їх не побачиш, далеко чує ведмедиця, не почуєш як сховаються в темному місці.
А от зайчик не знає своєї мами. Зайчиха залишила його щойно народився. Але самотнім він не буде. З’явиться інша зайчиха погодує, перевірить чи безпечне місце для нього і пострибає далі.

VІІ. Робота у зошиті. (Сторінка 27)
1.    Конкурс красунь.
2.Фізкультхвилинка.
3.Списати з дошки початок тексту.
Ведмежа сім’я
Взимку у ведмедиці народжуються ведмежата. Сплять вони під животом у мами аж до весни. Навесні ведмедиця виводить їх в ліс.  

VІІІ. Мовленнєва діяльність.
1. Римування слів.
2. Розфарбовування.

ІХ. Підсумок уроку.
- Підведемо підсумки. Яка команда має більше фішок, та переможець. Переможці отримують приз.



Розробка бінарного уроку навчання грамоти

1 клас
Робота над удосконаленням навички читання. Звукове моделювання слів.

Мета. Вдосконалювати навички читання,
         відпрацювати  темп,  правильність  і
виразність  читання.  Продовжувати
роботу над звуко-буквеним аналізом
слів.  Розвивати    у   дітей  читацьку
активність    і    самостійність,
прищеплювати любов до книги.

Обладнання:  звірята    з    хмаринками,  
крапельки, картки з схематичними
малюнками    звірят,    малюнок
предметів між якими заховані букви.

Хід  уроку
І.Організаційний момент.
- Діти, розпочинаємо урок читання.
Поверніться один до одного,подивіться
в очі, приємно усміхніться і збережіть
цей лагідний настрій на весь урок.

ІІ.Розчитка.
1.Прочитай речення справа наліво.

.                йикьнелам  інеЖ  у  виЖ

2.Читання віршів.
(Хто краще прочитає отримує краплинку)

Побігла                                       до Мишка:


- Позич                                        півмішка.
                                та


їздять по                                        щодня


                       помагає                    в                   збирає.




Велику                                             тягли


Та    десь    по    дорозі

Шматок    відтяли.

-         Про кого були всі ці вірші? (Про звірів)
-          Про дорослих чи малих? (Про малят)
-         А що головне в житті кожної малечі? (Їх сім’я)
3.Дід Буквоїд поїв букви у словах, залишивши тільки частинки. Якщо ми будемо змінювати букву змінюватиметься зміст слова. Складіть половинки букв що лежать у вас на партах. (на дошці)
. АНКИ
З «С» я можу покататися, (санки)
З «Л» людей погрупувати, (ланки)
З «Б» посуду означаю, (банки)
З «Р» людей я піднімаю, (ранки)
З «Ґ» до хати добудова, (ґанки)
З «Т» машина я військова. (танки)

ІІІ. Фізкультхвилинка.

ІV. Повідомлення теми і завдань уроку.
- Сьогодні ми продовжимо з лісовими мешканцями маленькими звірятами ведмедиком, лисичкою, зайчиком та їжачком. А також прочитаємо текст-розповідь «Гарні друзі»
1.Читання тексту учителем.
- Що робив ведмедик Туп, коли залишився вдома сам?
- Що сталося, коли банка з варенням розбилася?
- Як допомогли друзі ведмедику?

2.Читання тексту кращим учнями.

3.Читання «хвилею» ( «Повільно», «швидше», «блискавично»)

4. Читання «ланцюжком».

V. Засвоєння нового матеріалу.
- Знайдіть в тексті речення яке читається з такою інтонацією            .
І з такою інтонацією              .  
        
- Знайдіть помилку в реченні, яке  я вам прочитаю. (Речення
- Знайдіть кінцівку речення за його початком. (Речення)

VІ. Фізкультхвилинка.
Ведмежата в хащі жили.
Голову свою крутили. Ось так. Ось так.
Ведмежата мед шукали
Дружно дерево гойдали. Ось так. Ось так.
А тоді всі танцювали
Дружно лапки підіймали. Ось так. Ось так.

VІІ. Звукові вправи.
1.    Гра «Допоможи Ведмедику».
Ведмедику вчителька Сова задала завдання: відгадати загадки і записати звукову модель слів відгадок. Ведмедик записував схеми слів на листочках з клена, подув вітер і деякі листочки поніс за собою. Давайте допоможемо Ведмедику поновити записи.
-         Має ноги, а держиться підлоги. (Стіл)

 
-         Поля скляні, дороги дерев’яні. (Вікно)

 
-         Що за гість, що тепло їсть? (Мороз)


 2.    Звірята наслідили у нас в класів і залишили сліди на ваших партах. Назвіть і запишіть звукові моделі слів що зображені в слідах.
 

3.    З’єднай стрілочками. (На картках ліворуч слова праворуч звукові моделі)

VІІІ. Підсумок уроку.
- Що ми робили на уроці?
- Яких звірят ми сьогодні згадували?
- Відгадайте ребуси.
 
- Чи не зіпсувався настрій протягом уроку?




Цікаве у світі тварин



Урок читання 3 клас



Тема. В. Бондаренко «Як розмовляють тварини»



Мета. Вдосконалювати навички правильного виразного   читання. Формувати вміння аналізувати твори за змістом. Виховувати уважне ставлення до навколишнього. Збагачувати вміння висловлювати свої думки, робити узагальнення.

Обладнання. Малюнки тварин, склади, піктограми, слова-перевертні.

Хід  уроку

І. Організаційний момент.
Вправа для дихання.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.
1. Прочитати написати назви річок за алфавітом.
2. Вибіркове читання тексту «Скільки рік в Україні».

ІІІ. Робота над новим матеріалом.
         Діти, зараз ми знаходимось у класі. Тут є парти, шафи, дошка, кран, стенди, розетки, вазони.
         А тепер давайте уявимо собі, що наш клас зачарували, перетворили у ліс. В лісі парт не має. У що перетворяться парти, щоб було як у лісі?
         Парта-це галявина;             стілець – це пеньок;
         кран – це джерело;               шафа – це олень;
         дошка – це озеро;                 стенди – це птахи;
         розетки – це пташки;         мочалка – це жабка;
         крейда – це бобер;              вазони – кущі і трави;
         вішалка – це козуля;  віник – це зайчик;
         картина – це білка…
         В зачарованому лісі тварини розмовляють. А як насправді? Є у них мова?
         Про це ми дізнаємося, коли прочитаємо текст Володимира Бондаренка «Як розмовляють тварини.»

ІV. Опрацювання тексту.
1.    Розчитка

ЛА                 ЛО               ЛУ           ЛЕ        ЛИ       ЛІ

2.    Читання тексту мовчки. Гра «Буксирчик»
3.    Читання тексту кращими учнями.(Чи розмовляють тварини?

V. Фізкультхвилинка.

VІ. Робота по прочитаному.
1.                Знайти в тексті відповіді на запитання і прочитати:
·       За допомогою чого спілкуються тварини? Скільки у них мов? …
·       Прочитати слова що передають голоси різних тварин.
·       Які тварини повідомляють одна одну про небезпеку?
·       Які птахи вміють наслідувати голоси інших тварин?
·       У якому реченні міститься найбільша  кількість назв птахів?
2.                Наші зачаровані диво-тварини теж не хочуть залишатись осторонь. Вони просять нас відповісти:
·       Чиї голоси знають всі жителів лісу?
      (Крики сойки або сороки)
·       Чи уважними ви були?
·    Назвіть предмети у класі яких вони зображають тварин?
·       Білочка просить знайти їй друзів і придумати про них
     розповідь.

Бобер
Іволга
Лисиця
Олень
Черепаха
Кабан
Антилопа

VIІ. Підсумок уроку.
·       Чи не розгубились ви у лісі?
Давайте спробуємо розставити все на місця за допомогою лічилки.

Раз, два, три, чотири, п’ять -
Будем чари ми знімать!
Ліс чекай у гості нас.
Повертаємось у клас.

VIІІ. Домашнє завдання.
Виразно читати текст «Як розмовляють тварини».
Щоб були хорошів спогади про цурок ми повинні зробити ще одне: на ваших обличчях має бути …
 



Природознавство.
Урок 6.                                                                                              

ТЕМА. Використання води людиною. Охорона води.

МЕТА. Продовжувати формувати поняття про важливість води в природі, розширити поняття про властивості води, роботу води в природі,ознайомити учнів з причинами забруднення води, економне використання води, охорону води. Розвивати пізнавальний інтерес, спостережливість, уміння робити висновки. Виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: предметні малюнки, картки для опитування,ілюстрації з теми уроку.

ХІД УРОКУ

 І. Організація класу.

Девіз уроку:
Працюй наполегливо, швидко, старанно,
Щоб жодна хвилина не втратилась марно.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.
1. Фронтальне опитування.
- Упізнай мене. Я велике заглиблення з крутими схилами на поверхні Землі. (Яр)
- Доповни речення:
 При нагріванні вода ______________________.
 При охолодженні вода _______________________.
- Яка скляна ємність наповнена водою  на морозі трісне закрита, чи відкрита?






























 
2. Індивідуальне опитування.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Мотивація навчальної діяльності та актуалізація опорних знань.
 1. Робота з підручником.
-  Розкрийте підручник на с. 25, прочитайте запитання до теми.
- Розгляньте малюнки с. 26 і скажіть, як людина використовує воду?
2.Робота над статтею.
   3. Фізкультхвилинка.
Ось летять-летять краплинки!
Йде до нас фізкультхвилинка.
Ми краплинки упіймаєм
З ними в танці закружляєм!
Дружно плещемо в долоні,
Всіх розбудимо,хто сонні.

   4. Охорона води.
    Води, необхідної для всього живого, не так вже й багато. Тому потрібно її берегти і запам’ятати кілька правил:
    1. Поливай рослини в саду, на городі краще вранці чи пізно ввечері.
    2. Збирай дощову воду у якусь посудину, щоб потім використати для поливу.
    3. Мий свій велосипед чи машину батьків за допомогою відра, а не шланга.
    4. Будь акуратним, не брудни одяг, прати економніше більшу кількість білизни.
    5. Можна економити воду при купанні, умиванні, виключати воду, коли намилюєшся, або чистиш зуби.
     6. Мий посуд і овочі у мисці, а під струменем води споліскуй.
     7. Слідкуй за тим, щоб всі крани були відремонтовані.
     8. Тротуарну доріжку краще підмітати, а не мити зі шланга. 

VІ. Підсумок уроку.
-         Що нового дізнались на уроці?
-         Як людина використовує воду?
-         Чому потрібно економити воду?
VІІ. Домашнє завдання.
1.Опрацювати статтю підручника с. 25 – 28.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар